Prace do których koniecznie przyda się podnośnik

amochodowych i samojezdnych. Głównym parametrem żurawia jest maksymalny moment obciążający ? iloczyn maksymalnego możliwego do podniesienia przez urządzenie ciężaru w tonach oraz poziomej odległości od punktu podparcia wysięgni

Prace do których koniecznie przyda się podnośnik podnośniki koszowe Racibórz

Krótka definicja z Wikipedii. Żuraw (urządzenie dźwignicowe)

Ze względu na mobilność konstrukcji mówi się o żurawiach stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych, pokładowych, samochodowych i samojezdnych.

Głównym parametrem żurawia jest maksymalny moment obciążający ? iloczyn maksymalnego możliwego do podniesienia przez urządzenie ciężaru w tonach oraz poziomej odległości od punktu podparcia wysięgnika mierzonej w metrach. Jego jednostką jest tonometr (Tm).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_(urządzenie_dźwignicowe)


Wyposażenie firm

Firmy budowlane muszą posiadać odpowiednie zaplecze. To samo dotyczy firm zajmujących się produkcją różnego rodzaju sprzętów. Dlatego na zapleczu takich firm wśród różnych maszyn i sprzętów znajdują się również podnośniki. Mogą to być podnośniki różnego rodzaju, przy pomocy których można przeprowadzać nawet najbardziej skomplikowane prace naprawcze i wykończeniowe. Zwłaszcza podnośniki samochodowe bardzo przydają się w firmach. Oprócz nich pracownicy firm często sięgają po podnośniki hydrauliczne przy pomocy których mogą przeprowadzać różnego rodzaju prace hydrauliczne. Wszystko to sprawia, że kierownicy różnego rodzaju firm są bardzo dobrymi klientami sklepów z podnośnikami. Zwykle posiadają oni określone wymagania w czasie robienia zakupów.


Żuraw (urządzenie dźwignicowe) , encyklopedyczna definicja

Żuraw (potocznie nazywany też dźwigiem) ? urządzenie dźwignicowe obsługujące przestrzeń ograniczoną stożkiem lub walcem, którego wysokość określa maksymalna wysokość podnoszenia żurawia, a promień podstawy ? wysięg. Żurawie dostępne są w różnych rozmiarach od niewielkich, ręcznie napędzanych jednostek posiadających zasięg i wysokość podnoszenia rzędu paru metrów, do olbrzymich o zasięgu ponad stu metrów w obu kierunkach. Zawsze łączy je kilka wspólnych cech.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_(urządzenie_dźwignicowe)