Wirtualny świat w wirtualnym biurze

wala nie tylko na redukcję kosztów, ale również na uzyskanie rzetelnych i skondensowanych informacji na przykład co do przychodzącej korespondencji, co dla zabieganego na ogół biznesmena ma spore znaczenie. Jeśli chcemy zdecydować

Wirtualny świat w wirtualnym biurze

Najdroższe wirtualne biura ? co oferują?

Wirtualne biuro to coraz chętniej wybierany przez przedsiębiorców sposób na prowadzenie działalności gospodarczej. Taki wybór pozwala nie tylko na redukcję kosztów, ale również na uzyskanie rzetelnych i skondensowanych informacji na przykład co do przychodzącej korespondencji, co dla zabieganego na ogół biznesmena ma spore znaczenie. Jeśli chcemy zdecydować się na taką usługę to najczęściej możemy wybrać spośród wielu pakietów obejmujących konkretne usługi administracyjne. Najtańsze pakiety obejmują udostępnienie adresu do korespondencji a także odbieranie listów. Wraz ze wzrostem cen możemy spodziewać się coraz większej ilości usług: obsługa faksu czy przekazywanie uporządkowanej korespondencji elektronicznej.


Klin podatkowy - znaczenie

Klin podatkowy ? wprowadzenie podatku na rynku produktu lub czynnika wytwórczego powoduje przesunięcie się krzywej popytu i podaży. Prowadzi to do ustalenia się nowego punktu równowagi rynkowej, w którym ilość produktu lub czynnika jest mniejsza, a kupujący i sprzedający płacą różne ceny (ilustracja obok).

Dla kupującego cena jest wyższa w porównaniu do sytuacji przed wprowadzeniem podatku, a dla sprzedającego ? niższa. Różnicą między ceną sprzedaży i zakupu jest wysokość podatku. To zróżnicowanie cen określa się mianem klina podatkowego. Podział należności podatkowej między podatników zależy od elastyczności cenowej popytu i podaży.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klin_podatkowy


Koncepcja work-life balance

Work-life balance - koncepcja zarządzania czasem, stawiająca za cel odnalezienie równowagi pomiędzy "pracą" (kariera i ambicja) a życiem prywatnym (zdrowie, rozrywka, rodzina, duchowość).

Idea work-life balance powstała na przełomie lat 70. i 80. XX wieku1. Jest odpowiedzią na pojawiające się problemy społeczne, takie jak pracoholizm czy wypalenie zawodowe. Ideałem jest stan, w którym wszystkie działania są zgodne z naszymi podstawowymi wartościami i służą naszej wizji i celom.

Zgodnie z ideą WLB, pracodawca powinien doceniać swojego pracownika i dbać o jego dobre samopoczucie i zadowolenie z pracy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Work-life_balance