Wpis o skórzanych meblach i odzieży

ię biznesmen ma parę skórzanych butów wizytowych. Jednak ich dobry wygląd zależy od dobrej pielęgnacji. Zaniedbana skóra szybko traci swój piękny wygląd i czasami może być on już nie do odzyskania. Zadrapania i uszkodzenia powi

Wpis o skórzanych meblach i odzieży

Uszkodzenia nie do naprawienia na skórzanych meblach

Skórzane meble czy też ubrania są ponadczasowe, świetnie wyglądają w praktycznie każdym pomieszczeniu, a każdy szanujący się biznesmen ma parę skórzanych butów wizytowych. Jednak ich dobry wygląd zależy od dobrej pielęgnacji. Zaniedbana skóra szybko traci swój piękny wygląd i czasami może być on już nie do odzyskania.

Zadrapania i uszkodzenia powierzchni skóry są najtrudniejsze do usunięcia i mogą wymagać dużego nakładu pracy i pieniędzy. Dlatego warto dbać o skórzane rzeczy tak, aby uchronić je od tego typu uszkodzeń. W ten sposób nasze meble lub ubrania będą mogły przetrwać na prawdę długi czas, przy tym świetnie wyglądając.


Skład skóry - Wikipedia

Skóra zwierząt składa się z 3 warstw:

naskórka ? warstwa zewnętrzna, ochronna, na której znajdują się włosy, pierze lub łuski
skóry właściwej zbudowanej z tkanki łącznej (przestrzenne sploty włókien fibrylowych i pęczków)
warstwy podskórnej
W przemyśle skórzanym wykorzystywana jest skóra właściwa, którą oddziela się od naskórka i warstwy podskórnej. Warstwa skóry właściwej ma 2 powierzchnie: tę która stykała się z naskórkiem (lico), oraz tę która stykała się z warstwą podskórną (mizdra).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)


Codzienne zabiegi dla skórzanego mebla

Codzienna pielęgnacja skóry na meblach jest bardzo ważna i pozwoli na utrzymanie naturalnej jędrności i struktury tego materiału. Wysuszona i długo nie czyszczona skóra staje się krucha i bardziej podatna na odkształcenia i przetarcia, więc zaniedbując ją możemy ją trwale i nieodwracalnie uszkodzić.

Jako codzienny zabieg wystarczy jedynie ją przetrzeć wilgotną ścierką, a raz na tydzień wymyć szarym mydłem i później nasmarować środkiem do nawilżania skór. Jednak jeżeli zauważymy jakieś uszkodzenia to warto udać do osoby od renowacji skór. Im szybciej to zrobimy tym większe szanse na tanią i szybką renowację.